İçeriğe atla

Oyun Kuru Genel Fiyat Durumu

Türkiye oyun parası pazarının genel fiyat düzeyi 17 Ekim 2026 ölçümünde 100,76 (başlangıç 5 Eylül 2026 = 100). O gün bir önceki ölçümle karşılaştırılabilen 11.318 paket — 1037 ayrı oyun — hesaba girdi.

Bugün100,7617 Eki · 1037 oyun
Düne göre%+0,1pahalandı
Bir haftaya göre%+0,3pahalandı
Gösterge99,3699,881001015 Eyl27 Eyl17 Eki101 puan
Oyun parası genel fiyat durumunin günlük seyri
GünGöstergeKarşılaştırılan paketOyun sayısı
17 Ekim 2026100,7611.3181037
16 Ekim 2026100,6211.3121037
15 Ekim 2026100,611.2871035
14 Ekim 2026100,511.2861035
13 Ekim 2026100,4811.3231039
12 Ekim 2026100,4611.3381039
11 Ekim 2026100,4511.2031030
10 Ekim 2026100,4811.2051012
9 Ekim 2026100,4611.3471039
8 Ekim 2026100,411.2621040
7 Ekim 2026100,4411.0881040
6 Ekim 2026100,4411.0741040
5 Ekim 2026100,3411.3271040
4 Ekim 2026100,3311.3371041

Oyun oyun değişim

Aynı paketlerin toplam fiyatının düne göre değişimi; en çok oynayan üstte.

Düne göre fiyatı değişen oyunlar
OyunDüne göreHaftaya göreKarşılaştırılan paketTarihsel en düşük
RiotRiot Points USD%+6,4%+8,2321 Eyl
Mobile Legends Bang UkraineMobile Legends Bang Ukraine Elmas%+3,0%+3,3610 Eyl
LifeafterLifeAfter Kredi%−1,7%−1,6916 Eyl
ValorantValorant USD%+1,3%+2,1117 Eyl
PUBG MobilePUBG Mobile UC%+1,0%+1,022030 Eyl
Gift Cards AmazonAmazon Gift Card USD%+0,8%+0,0614 Eki
PembePembe Elmas%−0,6%−0,8617 Eki
Adobe Creative Cloud All Apps AylıkAdobe Creative Cloud All Apps Aylık Abonelik%+0,5%+0,539 Eyl
Battlefield Eu Ea AppBattlefield Kod (Eu Ea App)%+0,5%+9,736 Eki
EbayeBay USD%+0,4%+0,9714 Eki
Infinite Lagrange Chu InfititeInfinite Lagrange Para%+0,4%+1,057 Eyl
Mass Effect Andromeda Pack OriginMass Effect: Andromeda Deluxe Edition Puan%+0,4%+1,057 Eyl
Netease PayNetEase Pay USD%+0,4%+1,068 Eyl
Tq CardConquer Online TQ Points%+0,4%+1,06—
BattlefieldBattlefield Kod%+0,4%+1,0116 Eyl
Battlefield OriginBattlefield Origin Kod%+0,4%+1,0316 Eyl
Riot Access Eu Nordic East StoreRiot Access Eu Nordic East Store EUR%+0,4%+0,7613 Eki
Zalando Spain EsZalando Spain Es EUR%+0,4%−0,5513 Eki
Amazon Es SpainAmazon Es Spain EUR%+0,4%+0,7613 Eki
Google Germany De PlayGoogle Play EUR%+0,4%+0,7613 Eki
Amazon Gift Cards Nl NetherlandsAmazon Netherlands Hediye Kartı EUR%+0,4%+0,7613 Eki
Eu Nordic Riot EastEu Nordic Riot East EUR%+0,4%+0,7613 Eki
Mobile Prepaid DeMobile Prepaid De EUR%+0,4%+0,7613 Eki
Riot Access Eu West StoreRiot Access Eu West Store EUR%+0,4%+0,7613 Eki
Zalando Belgium BeZalando Belgium Be EUR%+0,4%+0,7513 Eki
Zalando Finland FiZalando Finland Fi EUR%+0,4%+0,7513 Eki
Zalando France FrZalando France Fr EUR%+0,4%+0,7513 Eki
Zalando Germany DeZalando Germany De EUR%+0,4%+0,7513 Eki
Zalando Italy ItZalando Italy It EUR%+0,4%+0,7513 Eki
Zalando Netherlands NlZalando Netherlands Nl EUR%+0,4%+0,7513 Eki
About You Gift Cards Belgium BeAbout You Gift Cards Belgium Be EUR%+0,4%+0,7513 Eki
Roblox Card In Finland Store EuRoblox Card In Finland Store Eu EUR%+0,4%+0,7613 Eki
Roblox Card In Netherlands Store NlRoblox Card In Netherlands Store Nl EUR%+0,4%+0,7613 Eki
Bol BolcomBol Bolcom EUR%+0,3%−0,4513 Eki
Pro Cycling Manager 2022 SteamPro Cycling Manager 2022 Steam Kod%+0,3%+0,6224 Eyl
Pubg Mobile UnknownPubg Mobile Unknown UC%+0,3%+0,8158 Eki
Valorant Eu ServerValorant Europe VP%+0,3%+0,6617 Eyl
Apex LegendsApex Legends Coins%+0,2%−3,2157 Eyl
Yalla LudoYalla Ludo USD%+0,2%+0,75110 Eyl
Onmyoji ArenaOnmyoji Arena Altın%+0,2%+0,5108 Eyl

Gösterge bugün ne söylüyor?

Bugünkü gösterge 100,76 puan ve 1037 oyuna yayılan aynı paketlerin toplam fiyatından hesaplandı. Yön yukarı: düne göre %+0,1; haftaya göre %+0,3. Bu tek bir oyunun değil pazarın hareketidir — bir oyun sert düşse bile gösterge az oynar, çünkü o oyun binlerce paketlik sepetin küçük bir parçasıdır.

Gösterge bir fiyat tahmini değildir. Geçmişi ölçer: dün ne kadardı, bugün ne kadar. Ucuzlayan bir pazar yarın da ucuzlayacak demek değildir; alacağınız ürünün kendi sayfasındaki günlük ölçüm her zaman göstergeden daha yakın bir bilgidir.

Hangi paketler göstergeye giriyor?

Bir paketin hesaba girmesi için iki gün üst üste ölçülmüş olması gerekir — dün de bugün de fiyatı okunmuş, tam olarak aynı satıcının aynı ürün sayfası. Ayrıca paketin içeriği değişmemiş olmalı: 325 UC dün de 325 UC olmalı. Satıcı paketin içini büyütüp fiyatı da büyüttüyse bu bir zam değildir, gösterge onu saymaz. Son olarak bir günde %60'tan fazla oynayan paketler dışarıda kalır; ölçümde bu büyüklükteki sıçramalar fiyat değil sayfa değişikliği ya da okuma hatası çıkıyor. Bugün 11.318 paket bu üç şartı geçti ve 1037 ayrı oyuna yayılıyor.

Yöntem

Gösterge sabit sepet mantığıyla hesaplanır. Arka arkaya iki ölçüm günü alınır, her ikisinde de ölçülmüş paketler eşlenir ve bu sepetin toplam tutarı iki gün için ayrı ayrı toplanır; oran bir önceki günün göstergesiyle çarpılır. Böylece sepet her gün kendi içinde aynı kalır ve siteye yeni satıcı ya da yeni oyun eklenmesi göstergeyi oynatmaz — ölçülen şey kapsam değil fiyattır. Karşılaştırma tek tek ürün adresleri üzerinden yapılır, oyun ortalaması üzerinden değil: bir oyunun bugün küçük paketleri, yarın büyük paketleri ölçülse bile gösterge bundan etkilenmez. Ayrıntı: Nasıl ölçüyoruz?. Günlük paket paket hareket: zam ve indirimler. Ham seri: /veri/gosterge.json.

Gösterge hakkında sık sorulanlar

Genel fiyat durumu neyi ölçüyor?

Türkiye oyun parası pazarının genel fiyat düzeyini. Arka arkaya iki günde de ölçülmüş paketler eşlenir, bu sabit sepetin toplam tutarı iki gün için karşılaştırılır ve oran zincirleme çarpılır. Tek bir oyunun hareketi göstergeyi kolayca oynatamaz.

Hangi paketler göstergeye giriyor?

İki gün üst üste ölçülmüş, içeriği değişmemiş (325 UC dün de 325 UC) ve bir günde %60'tan fazla oynamamış paketler. Bu büyüklükteki sıçramalar fiyat değil, sayfa değişikliği ya da okuma hatası oluyor.

Gösterge düşüyorsa almak için beklemeli miyim?

Bu sayfa tahmin yapmaz, geçmişi ölçer. Ucuzlayan bir pazar yarın da ucuzlayacak demek değildir. Alacağınız ürünün kendi sayfasındaki günlük ölçüm, göstergeden her zaman daha yakın bir bilgidir.

Ham veriye ulaşabilir miyim?

Evet. Gösterge serisi gosterge.json, günün tam ölçümü bugun.json adresinde makine okunur biçimde yayımlanır ve kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Ölçüm hakkında sık sorulanlar

Bu sayfadaki fiyatlar nereden geliyor?

Satıcıların kendi ürün sayfalarından, her gün otomatik olarak okunuyor. Fiyat elle girilmiyor, satıcıdan liste gönderilmiyor ve stokta görünmeyen ürün ölçüme alınmıyor — satılmayan bir ürünün fiyatı karşılaştırmayı bozar. Yöntemin tamamı Nasıl ölçüyoruz? sayfasında yazılı.